Regeneracja i fizjoterapia

Oferujemy Wam zabiegi związane z regeneracją oraz leczeniem urazów sportowych. Dzięki temu możemy dać Wam nie tylko możliwość budowania siły i zdrowia poprzez ćwiczenia i treningi, podchodzimy do pracy nad sobą holistycznie, dlatego stawiamy na regenerację, odnowę biologiczną oraz leczenie urazów.

Jesteśmy jedynym studiem w Bielsku - Białej, który oferuje zabiegi w temperaturze -140 stopni Celsjusza dla kriokomory, oraz do -162 stopni Celsjusza w przypadku krioterapii miejscowej.

Sprzęt marki CRYO, z którego korzystamy jest najbezpieczniejszym systemem do krioterapii na świecie i znajduje swoje zastosowanie w fitnessie, regeneracji, rehabilitacji i działaniach mających na celu redukcję wagi.

Korzystamy również z profesjonalnego sprzętu marki Hyperience - drenażu limfatycznego, pistoletu do masażu powięziowego, a także akcesoriów do masażu wspomagających fizjoterapię i regenerację.

Nasze zabiegi:

  • krioterapia ogólnoustrojowa w kriokomorze jednoosobowej,
  • krioterapia miejscowa,
  • drenaż limfatyczny,
  • masaż powięziowy,
  • fizjoterapia i trening medyczny.

  • Reha

    Reha to zabiegi ukierunkowane na poprawę stanu zdrowia i fizjoterapeutyczne. W naszej pracy wykorzystujemy zabiegi manualne, ćwiczenia prozdrowotne, a także krioterapię ogólnoustrojową i miejscową i masaż powięziowy.

    Dowiedz się więcej 
  • Krioterapia

    Krioterapia ogólnoustrojowa i miejscowa mają szerokie zastosowanie w zabiegach prozdrowotnych - redukujących stany zapalne, ból, obrzęki, wspomagają również procesy fizjoterapeutyczne i leczenie urazów.

    Dowiedz się więcej 
  • Recovery

    Regeneracja potreningowa jest istotnym elementem postępu w treningu. Zabiegi krioterapii, drenażu limfatycznego oraz masażu powięziowego uzupełniają się wzajemnie i wspierają te procesy.

    Dowiedz się więcej 

Pytania i odpowiedzi

Jak długo trwa zabieg krioterapii?

Czas trwania zabiegu krioterapii zależy od jej rodzaju. W przypadku krioterapii ogólnoustrojowej w kriokomorze jest to 2 do 3 minut i jest uzależniony od tego czy są to początkowe zabiegi czy też kolejne, ponieważ staramy się stopniowo wydłużać czas zabiegów. W przypadku krioterapii miejscowej czas trwania zabiegu jest uzależniony od partii ciała, na która przeprowadzamy zbieg, przy mniejszych partiach jak łokieć czy dłoń to około 6 minut, z kolei plecy to około 10 do 12 minut.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu krioterapii?

Przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim zabiegów w kriokomorze, dlatego przed ich wykonaniem prosimy o wypełnienie i podpisanie odpowiedniego oświadczenia o stanie zdrowia. Głównymi przeciwwskazaniami są:

- wiek powyżej 70 lat,

- zaburzenia objawiające się nadmierną potliwością,

przebyta lub obecna zakrzepica lub zator,

- nadciśnienie lub niedociśnienie, szczególnie nieleczone,

- krioglobulemia,

- kriofibrynogemia,

- choroba Raynauda,

- pokrzywka zimna,

- zmiany martwicze skóry,

- agammaglobulemia sprzeżąna z chromosomem X,

- choroby osrodkowego układu nerwowego,

- neuropatie układu współczulnego,

- podwyższony poziom anemii,

- alkoholizm lub uzależnienie od substancji psychoaktywnych,

- kacheksja,

- klaustrofobia - nie jest to przeciwwskazanie bezwzględne, ponieważ w komorze znajduje się duże okno, które możemy otworzyć w razie potrzeby,

- choroby zapalne skóry,

- aktywny nowotwór,

- zaawansowana niewydolność serca.

Jak wygląda zabieg w kriokomorze? Co zabrać ze sobą?

Przed wejściem do komory należy dokładnie osuszyć ciało, szczególnie w przypadku zabiegów wykonywanych po treningu, zdejmujemy też biżuterię - pierścionki, naszyjniki, bransoletki.

Do komory wchodzimy: mężczyźni krótkie spodenki, kobiety stanik sportowy, strój kąpielowy, mogą być też krótkie spodenki.

Dodatkowo chronimy te partie ciała, które najszybciej się wychładzają dlatego zakładamy maseczkę, opaskę na uszy lub czapkę, rękawiczki, skarpetki na stopy i osłony na łydki, a także klapki - wszystkie te rzeczy mamy u siebie, ale wybierając się do nas na zabieg możesz coś wziąć ze sobą.

Po wejściu do środka cały czas jesteśmy na zewnątrz i monitorujemy przebieg zabiegu.

Co jaki czas należy wykonać zabieg krioterapii?

Częstotliwość zabiegów krioterapii zależy w dużej mierze od tego co chcemy dzięki nim osiągnąć. Jeśli zależy nam na działaniu leczniczym i terapeutycznym to warto zdecydować się na wykonanie co najmniej kilku zabiegów codziennie, w ten sposób uruchamiamy najwięcej procesów regeneracyjnych i leczniczych.

W przypadku jeśli zależy nam na regeneracji potreningowej nic nie stoi na przeszkodzie by wykonywać zabieg po każdym treningu lub na koniec tygodnia by lepiej zregenerować się przed kolejnym tygodniem.

Tak samo możemy rozłożyć zabiegi, których zadaniem jest przyspieszyć metabolizm i wesprzeć procesy odnowy i odchudzania.